Увага! Проводяться роботи по оновленню контента. Для актуальної інформації, зв’яжіться з нами…

  • Українська
  • English
  • Квітень

    19

    2021
  • 215

Юрій Гусєв в колонці на БизнесЦензор пояснив, як законопроєкт №3822 допоможе привести талановиту молодь в галузь і підвищити ефективність оборонки загалом

Будь-який великий бізнес дуже залежить від людей. Від якості їхньої підготовки, рівня виробничої культури, мотивації та залучення, здатності генерувати нові ідеї, проявляти ініціативу, бажання досягати результату.

Середній вік працівників в Укроборонпромі – 54 роки. І рік у рік він зростає. Більше того – середній вік представників найважливіших професій, наприклад, вищого інженерно-конструкторського складу, становить 65 років.

До того ж старшому поколінню майже немає кому передати свій унікальний досвід, оскільки молодь не дуже прагне працювати у нас.

Чому так відбувається?

Не сформована корпоративна культура, яка б заохочувала творчість, молодих фахівців часто-густо відлякує застаріле обладнання, обмеженість доступу до сучасних технологій, а також брак мотивації та гнучкості в організації виробництва.

На погляд сьогоднішніх випускників технічних вишів, потенційних геніальних творців зброї майбутнього, ми – архаїчна структура, що перевантажена бюрократією та використовує застарілі підходи до роботи. І багато в чому вони мають слушну думку.

Скажу більше – всі наведені чинники безпосередньо впливають на економіку. У середньому один працівник підприємств – учасників Укроборонпрому виробляє на рік товарів і послуг на $20 тис.

Водночас, аналогічний показник у його колеги з оборонних компаній країн НАТО ؘ– $350 тис. Це величезний розрив, подолати який нелегко, але необхідно.

Тому створення нової корпоративної та виробничої культури – одне з наших основних завдань.

Талановита молодь повинна мріяти потрапити до нас хоча б на практику. Ми прагнемо стати роботодавцем мрії та перетворити людину зі штатної одиниці, яка обслуговує обладнання, на найвищу цінність для компанії.

Так, сьогодні це може здаватися фантастикою, але вже не в такому віддаленому майбутньому має перетворитися на реальність.

Ми мусимо стати центром проривних технологій та хочемо, щоб працювати у нас було цікаво і драйвово. Так обов’язково буде.

Ми вже розпочали змінюватися зсередини. У лютому поточного року Концерн уклав договір про співпрацю з Київським політехнічним інститутом імені Ігоря Сікорського.

Угода передбачає запуск Школи професійного розвитку інженерів-конструкторів та програми підготовки інженерів-конструкторів імені Олега Антонова.

Крім цього разом з Київською школою економіки ми започаткували Школу інноваторів оборонної промисловості. Укроборонпром прямує шляхом осучаснення професійних компетенцій своїх працівників.

Ми впевнені, що за цими проєктами велике майбутнє. І це тільки перші ластівки. Проте, щоб залучити до нас якомога більше талановитих фахівців, потрібно максимально швидко перетворитися на сучасну компанію: прозору, модернову, привабливу, не обмежену штучно у русі вперед.

Тут у пригоді стане законопроєкт №3822. Сподіваємося, що його буде ухвалено народними депутатами України в другому читанні.

Я переконаний, що державний сектор ОПК зможе забезпечувати обороноздатність країни на якісно новому рівні та одночасно стати роботодавцем мрії.

© Copyright 2021 Prepared by Merydian WPT
Замовити×
Contact Us×